طراحي دکوراسيون داخلي براي اتاق خواب کوچک

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل 


مسلما هر يک از فضاهاي خانه با ديگري تفاوت دارد، البته شايد در ظاهر همگي يک شکل باشند اما تفاوت در ماهيتشان است. احساس حاکم بر اتاق خواب شما نبايد شبيه هيچ يک از فضاهاي ديگر باشد، چون اتاق خصوصي ترين فضا و يا بهتر بگويم خلوتگاه دنج شماست. فرار از يک روز پرتنش و رسيدن به آرامش بايد يک اتفاق معمولي در اتاق خواب باشد. اما آيا يک اتاق خواب کوچک هم مي تواند زمينه را براي رسيدن به اين آرامش فراهم کند؟ پاسخ من به اين سوال مثبت است! اتاق خواب کوچک شما مي تواند با کمک تنها چند ايده آسان و ساده به اتاقي رويايي تبديل شود. شناخت بايد و نبايدهاي طراحي دکوراسيون داخلي ، وسعت و آرامش بيش تر را به اتاق کوچک شما خواهد آورد.


دکوراسيون اتاق خواب
اتاق خواب خلوت با کم ترين وسيله در معرض ديد1- حذف هر گونه شلوغي در 
طراحي دکوراسيون داخلي اتاق خواب کمجا

هر چه تعداد وسايل موجود در اتاق خواب بيش تر باشد فضا تنگ تر به نظر مي رسد. فضا را از  هرگونه وسيله کم مصرف و بي استفاده خالي و آن را خلوت کنيد. در اين صورت هنگام ورود به اتاق چشمان شما به آساني مي تواند اتاق را برانداز کند و در نتيجه اتاق بازتر و وسيع تر به نظر مي رسد. حتي اگر ميز پاتختي و يا هر ميز ديگري در اتاق خود داريد سعي کنيد هميشه روي آن را خلوت نگه داشته و وسايل را در کمدها جاي دهيد. اگر سادگي بيش از اندازه را دوست نداريد، نهايتا مانند تصوير بالا از چند وسيله دکوري يا گياه استفاده کنيد.


به کارگيري وسايل کم جا در اتاق خواب
استفاده از وسايل ساده و کم جا اما شيک در اتاق خواب کوچک2- وسايل کمجا براي اتاق خواب کوچک

 خريد وسايل زماني که نمي دانيد بايد به دنبال چه چيزي باشيد مي تواند به يک چالش بزرگ تبديل شود. پيش از خريد به اندازه گيري فضاي مفيد و قابل استفاده ديوارها بپردازيد. بيش تر به دنبال وسايل و مبلمان با خطوط صاف و مستقيم باشيد. وسايل با خطوط منحني براي فضاهاي کوچک مناسب نيستند. تا جايي که مي شود از وسايلي استفاده کنيد که بتوانيد آن ها را بر ديوارها نصب کنيد. البته نکته مهم ديگري که بايد به آن توجه کرد از نظر ساده بودن شکل و فرم وسايل است. به اين معنا که وسايل با فرم هاي پيچيده و تزيينات زياد از لحاظ بصري شلوغي زيادي را وارد اتاق خواهند کرد. حتي براي نگهداري لباس ها به جاي کمدهاي جاگير مي توانيد از ريل هاي دکوراتيو فلزي يا چوبي استفاده کنيد.

دکوراسيون داخلي اتاق خواب
ميز مطالعه کم جا در اتاق خواب کوچک


3- گوشه دنج مطالعه در
طراحي دکوراسيون داخلي اتاق کمجا

اين که اتاق خواب کوچک تنها جايي براي خوابيدن و لباس عوض کردن باشد، باوري نادرست است. با قرار دادن يک صندلي کوچک و يک چراغ در گوشه اي از اتاق به راحتي يک گوشه دنج و راحت براي مطالعه بسازيد. برخلاف تصور، يک ميز حتما نبايد فرم مستطيل شکل و پايه هاي قطور داشته باشد، يک شلف ساده نصب شده روي ديوار، با پهناي 40 سانتي متر هم مي تواند همان نفش را براي شما بازي کند. تصاوري بالا مي توانند ايده هاي خوبي براي ميز مطالع در اتاق خواب کوچک باشند.


 


 


طراحي داخلي اتاق خواب
استفاده از طبقه هاي ديواري ساده براي نگهداري اشيا


اتاق خواب کودک
استفاده از زير تخت به عنوان محل ذخيرهجداسازي قسمتي براي لباس ها بدون کمدهاي بزرگ و جاگير4- فضاهاي ذخيره سازي در اتاق خواب کمجا

براي نجات اتاق از شلوغي و خلوت و منظم نگه داشتن فضا، استفاده از سبدهاي تزييني و قفسه ها و طبقه هاي ديواري براي ذخيره سازي اشيا و عناصر مختلف که لازم نيست ديده شوند بسيار توصيه مي شود. در اين خصوص نوآور و مبتکر باشيد. حتي از فضاي زير تخت نيز استفاده کنيد و با قراردادن سبدها و جعبه هاي درآن فضا، فضاهاي ذخيره سازي نو در
طراحي دکوراسيون داخلي اتاق به وجود آوريد. در اين صورت مي توانيد براي قرار دادن کتاب ها مجله ها و اسباب بازي هاي فرزندانتان نيز جاي مشخص تدارک ببينيد.


 ترکيب رنگ هاي روشن و تيره در اتاق خواب کوچک


مرتبط: به کارگيري رنگ خاکستري مايل به قهوه اي در دکوراسيون داخلي


 ترکيب رنگ هاي روشن و تيره در اتاق خواب کوچک


 


5- رنگ در اتاق خواب کوچک

رنگ هاي تيره در يک اتاق کوچک مي تواند باعث تنگ تر و کوچک تر به نظر آن شود. اگر به استفاده از رنگ هاي تيره براي اتاق خواب کوچک خود علاقه زيادي داريد، براي وسايل جانبي از قبيل ن ها، قاليچه ها و ملحفه تخت خواب از رنگ هاي تيره مورد علاقه خود استفاده کنيد و براي رنگ قسمت هاي اصلي دکوراسيون از قبيل ديوارها و سقف از رنگ روشن استفاده کنيد تا فضا باز و وسيع به نظر برسد. تا آن جا که مي شود نور طبيعي را به داخل اتاق خواب خود راه دهيد زيرا نور طبيعي در بزرگ نمايي فضا بسيار خوب عمل مي کند. اگر تم رنگي اصلي اتاق خواب را روشن در نظر بگيريد، براي انتخاب رنگ ساير وسايل با محدوديتي مواجه نخواهيد شد و به راحتي مي توانيد رنگ هاي تيره تر را با آن ترکيب نماييد.


 انتخاب تخت متناسب با ابعاد اتاق


تناسب تخت با اتاق و ساير وسايل


 


مرتبط: طراحي داخلي اتاق خواب ستودني براي کودکان


6- تعيين مقياس دکور را با اندازه تخت در اتاق کمجا

مسلما شاخصه اول تخت خواب راحتي آن براي استراحت و خوابيدن است، اما در اتاق خواب کوچک کمي انتخاب مشکل به نظر مي رسد. بسته به اندازه اتاق خواب، تخت خوابتان مي تواند به نقطه کانوني در فضا تبديل شود. وجود يک تخت خواب بزرگ در يک اتاق کوچک مي تواند سبب شود تا اتاق بسيار تنگ و ناراحت به نظر برسد.براي اتاق خواب کوچک خود تخت خوابي کوچک تر و ظريف در نظر بگيريد و از ميز کنار تختي مناسب با آن استفاده کنيد. البته تخت خواب تاشو هم مي تواند گزينه مناسبي باشد.
طراحي ساده و متفاوت سقف اتاق خواب


 7- جذابيت هاي ديداري سقف اتاق خواب کمجا

در يک اتاق خواب به خاطر وضعيت قرارگيري براي خوابيدن، ناخودآگاه سقف را زياد خواهيم ديد. در واقع مي توان گفت در سال هاي اخير، دکوراسيون سقف در اتاق خواب به کاري محبوب تبديل شده است. در حقيقت اين کار مي تواند يک بعد پنجم را به اتاق بيفزايد، که اغلب ناديده گرفته مي شود. اگر اتاقي با سقف استاندارد داريد تو صيه مي کنيم سقف را با رنگي روشن رنگ آميزي کنيد. اين کار سبب ايجاد خطاي ديد شده و اتاق را باز و وسيع نشان  مي دهد، برعکس سقفي که با رنگ تيره رنگ آميزي شود اتاق را تنگ و خفه مي کند. سقف شما هرچه ساده تر باشد، از شلوغي اتاق جلوگيري مي کند. در صورتي که به آويز و لوستر علاقه داريد مدل هاي ساده و کوتاه آن را انتخاب نماييد.


 وسايل کوچک متناسب با اندازه اتاق خواب
8- انتخاب وسايل متناسب با اندازه اتاق کمجا

انتخاب وسايل و مبلمان بزرگ باعث مي شود اتاق کوچک تر به نظر برسد. اندازه وسايل را متناسب با مقياس اتاق انتخاب کرده و از انواعي که اندازه کوچک تر دارند استفاده نماييد. همپنين تا حد امکان وسايلي را بخريد که چند منظوره بوده و هم زمان بتوان از آن استفاده هاي گوناگون کرد. اين که شما از يک وسيله بتوانيد چند استفاده مختلف داشته باشيد در هزينه و فضاي اتاق خواب صرفه جويي خواهيد کرد.


 ?چيدمان تلويزيون در اتاق خواب کوچک

9- بودن يا نبودن تلويزيون در اتاق کمجا


داشتن يک تلويزيون در اتاق خواب کاملا اختياري است و بستگي به اولويت هاي شخصي شما دارد. اما اگر تمايل داريد در اتاق خواب خود تلويزيون داشته باشيد، يا از تلويزيون هاي کوچک استفاده نماييد و يا تلويزيوني را بخريد که داراي صفحه نمايش تخت و قابل نصب بر روي ديوار باشد. ترکيب درب کمد و تلويزيون هم مي تواند ايده مناسبي باشد.


 
ايجاد نقطه کانوني بالاي تخت توسط طراحي دکوراسيون داخلي هنرمندانه ايجاد نقطه کانوني با نصب پنجره10- ايجاد يک نقطه کانوني براي اتاق کمجا


 


اگر شما يک اثر هنري فوق العاده زيبا داريد داريد، آن را بالاي تخت خود بياويزيد و چشم ها را از قست هاي ديگر اتاق به سمت تخت خوابتان جذب کنيد. اگر تخت خواب جذابي نداريد و به جاي آن ميز توالت به نظرتان زيبا و خاص مي آيد و علاقه منديد در جايگاه نقطه کانوني قرار بگيرد، يک گلدان رنگي زينتي را روي آن قرار دهيد تا نظرها را به آن سمت بکشاند. در دکوراسيون اتاق خوب خود ايجاد جذابيت و گيرايي کنيد تا کوچکي اتاق خوابتان به چشم نيايد. اين نقطه کانوني مي تواند خيلي ساده ايجاد شود، مانند تصاوير بالا، مثلا رنگ آميزي خاص يک ديوار و يا حتي آينه اي قديمي در بالاي تخت.


کلام آخر : من هميشه براين اعتقاد بوده و هستم که تغييرات بزرگ حتما نياز به هزينه هاي زياد ندارند، اگر شما با اصول و نکات مهم طراحي آشنا باشيد به راحتي مي توانيد اين تغييرات بزرگ را با درخانه خود ايجاد نماييد.
مرتبط: تغيير دکوراسيون منزل با کمترين هزينه


 


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها